Besplatan download lektira za osnovnu i srednju školu.

Za download lektira na desnoj strani pritisnite SKINI

 

 

 

Prvi razred

  1. Jakob i Vilhelm Grimm- Bajke----------------------------------------------------------------SKINI
  2. Ivica Vanja Roric-Dozivljaji misa sisa--------------------------------------------------------SKINI
  3. Branko Copic-U svijetu medvjeda i leptirova------------------------------------------------SKINI
  4. Ferida Durakovic-Amilina abeceda-----------------------------------------------------------SKINI
  5. Ferida Durakovic-Mikijeva abeceda---------------------------------------------------------SKINI
  6. Nada Iveljic-Balonijada-----------------------------------------------------------------------SKINI
  7. Nasiha Kapidzic-Hadzic-Vezeni most--------------------------------------------------------SKINI
  8. Sarl Pero-Bajke-------------------------------------------------------------------------------SKINI
  9. Dragan Kulidzan-Sipajte sipajte -------------------------------------------------------------SKINI

1

 

Drugi razred

  1. Hans Kristijan Andersen-Bajke---------------------------------------------------------------SKINI
  2. Ismet Bekric-Djecije nebo---------------------------------------------------------------------SKINI
  3. Dusan Radovic-Postovana djeco---------------------------------------------------------------SKINI
  4. Gustav Krlkec-Telegrafske bajke-------------------------------------------------------------SKINI
  5. Ela Peroci-Djeco,laku noc----------------------------------------------------------------------SKINI
  6. Nasiha Kapidzic-Hadzic-Maskembal u sumi--------------------------------------------------SKINI
  7. Simo Esic-Vezena torbica ----------------------------------------------------------------------SKINI
  8. Bisera Alikadzic-Kraljica iz dvorista-----------------------------------------------------------SKINI
  9. Dzani Rodari-Telefonske price ---------------------------------------------------------------SKINI
  10. Ahmed Hromadzic-Zelena suma --------------------------------------------------------------SKINI
  11. Enisa Osmancevic-Curic-Pramciok -----------------------------------------------------------SKINI

1

 

Treci razred

  1. Karlo Kolodi-Pinokio--------------------------------------------------------------------------SKINI
  2. Feliks Salten-Bambi----------------------------------------------------------------------------SKINI
  3. Stevan Bulajic-Izvidzaci vidrinog jezera-------------------------------------------------------SKINI
  4. Jakov Jurisic-Grgine pustolovine---------------------------------------------------------------SKINI
  5. Ahmed Hromadzic-Patuljak vam prica---------------------------------------------------------SKINI
  6. Vandelmarn Bosals-Pcelica Maja---------------------------------------------------------------SKINI
  7. Mirsad Becirbasic-Pticodrom--------------------------------------------------------------------SKINI
  8. Sukrija Pandzo-Samo jos kosovi zazvizducu-----------------------------------------------------SKINI
  9. Ivo Kobas-Malo sutra----------------------------------------------------------------------------SKINI
  10. Mira Aleckovic-Plava torba----------------------------------------------------------------------SKINI
  11. Ivica Vanja Roric-Djecak grli svijet---------------------------------------------------------------SKINI
  12. Velimir Milosevic-U svijetu pravde djecije-------------------------------------------------------SKINI
  13. Branko Copic-Price ispod zmajevih krila----------------------------------------------------------SKINI
  14. Muhidin Saric-Cvrkutanka-------------------------------------------------------------------------SKINI

1

Cetvrti razred

  1. Luis Kerol-Alisa u zemlji cuda-------------------------------------------------------------------SKINI
  2. Aleksa Mikic-Suncana obala--------------------------------------------------------------------SKINI
  3. Zil Vern-20.000 milja pod morem----------------------------------------------------------------SKINI
  4. Dzek London-Bijeli ocnjak----------------------------------------------------------------------SKINI
  5. Branko Copic-Orlovi rano lete------------------------------------------------------------------SKINI
  6. Mato Lovrak-Vlak u snijegu---------------------------------------------------------------------SKINI
  7. Alija Dubocanin-Tiha rijeka dijetinstva----------------------------------------------------------SKINI
  8. Advan Hozic-Cudo od dijeteta--------------------------------------------------------------------SKINI
  9. Ljerka Anic-Bajke zaboravljenog jezera---------------------------------------------------------SKINI
  10. Ahmed Hromadzic-Okamenjeni vukovi----------------------------------------------------------SKINI
  11. Ljubivoje Rusumovic-Poezija izbor---------------------------------------------------------------SKINI
  12. Enes Kisevic-Macak u trapericama--------------------------------------------------------------SKINI
  13. Stevan Bulajic-Krilati karavan-------------------------------------------------------------------SKINI
  14. Ivana Brlic-Price iz davnina-----------------------------------------------------------------------SKINI
  15. Azra Alicic-Price i zlatno pero--------------------------------------------------------------------SKINI
  16. Eni Smit-Pluk,djecak iz solitera-------------------------------------------------------------------SKINI
  17. Nasiha Kapidzic-Pijetao,svraka i proljece--------------------------------------------------------SKINI

1

Peti razred

  1. Radjarg Kipiling-Knjiga o dzungli----------------------------------------------------------------SKINI
  2. Branko Copic-Magarece godine------------------------------------------------------------------SKINI
  3. Zelko Ivankovic-Zvijezdan grad------------------------------------------------------------------SKINI
  4. Danijel Defo-Robinzon Kruso--------------------------------------------------------------------SKINI
  5. Oskar Vajld-Srecni Kraljevic--------------------------------------------------------------------SKINI
  6. Alija Isakovic-Lijeve price-----------------------------------------------------------------------SKINI
  7. Stanko Rakita-Radoznali dijecak---------------------------------------------------------------SKINI
  8. Dzemaludin Latic-Srebrena cesma---------------------------------------------------------------SKINI
  9. Miroslav Antic-Plavi cuperak--------------------------------------------------------------------SKINI
  10. Alija Dubocanin-Ladzarski put--------------------------------------------------------------------SKINI
  11. G.A.Birgen-Pustolovine Baruna Minhauzena----------------------------------------------------SKINI
  12. Erih Najt-Lesi se vraca kuci-----------------------------------------------------------------------SKINI
  13. Vesna Parun-Macak dzingis-kan i miki trans-----------------------------------------------------SKINI
  14. Ivana Brlic-Cudnovate zgode segrta Hlapica------------------------------------------------------SKINI
  15. Kornelija Serfild-Sjeme trave-----------------------------------------------------------------------SKINI
  16. Kemal Mahmudefendic-Roman o novcicu----------------------------------------------------------SKINI
  17. Advan Hozic-Stara tajna-----------------------------------------------------------------------------SKINI
  18. Bisera Alikadic-Voz do neba------------------------------------------------------------------------SKINI
  19. Zoran Jovanovic-Bulke pored pruge---------------------------------------------------------------SKINI

1

Sesti razred

  1. Skender Kulenovic-Gromovo dzule---------------------------------------------------------------SKINI
  2. Kemal Mahmudefendic-Djetinstvo pod vrtaljicom-----------------------------------------------SKINI
  3. Andzelko Vuletic-Klesar tadija tegoba------------------------------------------------------------SKINI
  4. Antoan De-Sent-Mali Princ-------------------------------------------------------------------------SKINI
  5. Henrik Senkijevic-U pustinji i prasumi-------------------------------------------------------------SKINI
  6. Branislav Nusic-Autobiografija---------------------------------------------------------------------SKINI
  7. Ivan Kusan-Koko u Pariz----------------------------------------------------------------------------SKINI
  8. Anton Gardas-Zlatnica kraj puta--------------------------------------------------------------------SKINI
  9. Arapske prce-1001 noc (izbor)-----------------------------------------------------------------------SKINI
  10. Milovan Donojlic-Kako spavaju tramvaji-----------------------------------------------------------SKINI
  11. Ferenc Molnarn-Junaci Pavlove ulice---------------------------------------------------------------SKINI
  12. Stevan Raickovic-Poezija(autorov izbor)------------------------------------------------------------SKINI
  13. Petar Kocic-Jazavac pred sudom---------------------------------------------------------------------SKINI
  14. Majo Topolovac-Saper5------------------------------------------------------------------------------SKINI
  15. Dzek London-Bijeli ocnjak---------------------------------------------------------------------------SKINI
  16. Valter Skot-Ajvanho----------------------------------------------------------------------------------SKINI
  17. Ibrahim Kajan-Zuta ptica-----------------------------------------------------------------------------SKINI
  18. Irfan Horozovic-Insepektor vrtnih patuljka-----------------------------------------------------------SKINI
  19. Husein Dervisevic-Prodavac osmjeha-----------------------------------------------------------------SKINI

1

Sedmi razred

 

  1. Erih Kestner-Leteci razred----------------------------------------------------------------------------SKINI
  2. Irfan Horozovic-Vauvan-------------------------------------------------------------------------------SKINI
  3. Nenad Radanovic-Almin vrt--------------------------------------------------------------------------SKINI
  4. Ranko Risojevic-Djecaci sa Une----------------------------------------------------------------------SKINI
  5. Indijske price-Kelila i Dimna-------------------------------------------------------------------------SKINI
  6. Marko Tven-Kraljevic i prosjak----------------------------------------------------------------------SKINI
  7. Ivo Andric-Deca---------------------------------------------------------------------------------------SKINI
  8. Zuko Dzumhur-Nekrolog jednoj carsiji---------------------------------------------------------------SKINI
  9. Branislav Nusic-Komedije----------------------------------------------------------------------------SKINI
  10. Musa Cazim Catic-Poezija----------------------------------------------------------------------------SKINI
  11. Nikola Martic-Knjiga o stablima---------------------------------------------------------------------SKINI
  12. Aleksa Santic-Izabrane pjesme------------------------------------------------------------------------SKINI
  13. Ricard Bah-Galeb Jonatan Livingston---------------------------------------------------------------SKINI
  14. Perl Bak-Veliki talas---------------------------------------------------------------------------------SKINI
  15. Nura Bazdulj-Hubijar-Ruza--------------------------------------------------------------------------SKINI
  16. Erih Kos-Bosanske price----------------------------------------------------------------------------SKINI
  17. Anne Frank-Dnevnik--------------------------------------------------------------------------------SKINI
  18. Isak Samokovlija-Nosac Samuel--------------------------------------------------------------------SKINI

1

Osmi razred

  1. Abdulah Sidran-Sjecas li se doli bel----------------------------------------------------------------SKINI
  2. Dinko Simunovic-Price (izbor)----------------------------------------------------------------------SKINI
  3. Antun Branko Simic-Pjesme(izbor)---------------------------------------------------------------SKINI
  4. Desanka Maksimovic-Pjesme i price(izbor)------------------------------------------------------SKINI
  5. Risto Trifkovic-Price(izbor)------------------------------------------------------------------------SKINI
  6. J D Selindzer-Lovac u zitu-------------------------------------------------------------------------SKINI
  7. Anto Pavlovic Cehov-Novele------------------------------------------------------------------------SKINI
  8. Lav Nikolajevic Tolstoj-Hadzi Murat---------------------------------------------------------------SKINI
  9. Volt Vitmen-Vlasi trave------------------------------------------------------------------------------SKINI
  10. Zija Dizdarevic-Pripovjetke--------------------------------------------------------------------------SKINI
  11. Miljenko Jergovic-Mama leone---------------------------------------------------------------------SKINI
  12. Endag Alan Po-Pripovjetke-------------------------------------------------------------------------SKINI
  13. Dario Dzamonja-Price------------------------------------------------------------------------------SKINI
  14. Dusko Trifunovic-Tumac tiranije------------------------------------------------------------------SKINI
  15. Ernest Hemingvej-Starac i more------------------------------------------------------------------SKINI
  16. Danilo Kis-Rani Jadi------------------------------------------------------------------------------SKINI
  17. Dervis Susic-Veliki vezir--------------------------------------------------------------------------SKINI

1

1
 
Uskoro!!! Knjige za srednju školu.